Let op: deze masterclass is ook te volgen als onderdeel van onze cursus Aziatische Keuken. Dit is een 8-daagse cursus waarin je alle masterclasses volgt.
MBO College Centrum
Elandsstraat 175, Amsterdam
-
5,5 uur
Cursus
Waarom deze masterclass aan het ROC van Amsterdam
Ben jij gek op de Oosterse keuken? Sla dan zeker de zoetigheden niet over! In de masterclass Aziatische Zoetigheden ga je de zoete kant van de Aziatische wereld ontdekken. Denk daarbij aan authentieke en fusion recepten voor gezonde Aziatische nagerechten en andere zoetigheden.
De masterclass Aziatische Zoetigheden is in samenwerking met gastdocent Titi Waber en Hed Weber en is een masterclass voor liefhebbers die meegenomen willen worden in zoete wereld van de Aziatische keuken.
Deze masterclass wordt verzorgd in samenwerking met Titi Waber, chef-kok en schrijver van het boek Sambal en Hed Weber, eigenaar van Soet n Sout.
Hoe ziet de masterclass Aziatische Zoetigheden eruit?
Bij onze cursussen is de lesdag altijd zoveel mogelijk praktijkgericht. Bij de masterclass Aziatische Zoetigheden ga je dus ook direct aan de slag in de keuken. Tijdens deze masterclass kom je alleen op de woensdagavond van 16.30 tot 22.00 uur naar onze school op de Elandsstraat 175.
Lees verder
Wat leer je tijdens de masterclass Aziatische Zoetigheden?
In deze eendaagse masterclass leer je de technieken van het maken van Aziatische Zoetigheden. Daarnaast leer je hoe je verschillende stappen, met de daarbij behorende kritieke punten, in de verschillende bereidingsprocessen doorloopt.
Natuurlijk leer je ook hoe je de keuken netjes en schoon kan houden, zodat jouw producten op hygiënische wijze worden bereid. Deze masterclass is breed opgezet. Zo kom je met heel veel verschillende aspecten van zoete Aziatische snacks en gerechten in aanraking.
Lees verder
Certificaat
Als je deze masterclass hebt afgerond, ontvang je een ROCvA-certificaat als bewijs van deelname.
Lees verder