Deze tweejarige opleiding is bedoeld voor degenen die al werkzaam zijn in een apotheek.
MBO College West
Laan van Spartaan 2, Amsterdam
Niveau: 4
Duur: 2 jaar
Start: augustus 2023
Waarom deze opleiding aan het ROC van Amsterdam?
Heb jij iemand in dienst die ambitie heeft en graag apothekersassistent wil worden? Of wil jij zelf graag apothekersassistent worden? Kies dan nu voor de deeltijdopleiding Apothekersassistent voor Zij-instromers!
Waarom deze opleiding?
- Uitdagende praktijkopdrachten die je direct kunt toepassen in de apotheek
- Leer alles over de werking, inname en bijwerkingen van medicijnen
- Maak zelf recepten klaar
- Goed te combineren met een vaste baan
- Haal in twee jaar een waardevol mbo niveau 4-diploma
Hoe ziet de opleiding Apothekersassistent voor Zij-instromers eruit?
De opleiding is op mbo niveau 4 en duurt twee jaar. Tijdens deze twee jaar krijgt de student 1 dag in de week les op MBO College West. Daarnaast werkt de student minimaal 16 uur per week in de praktijk.
Lees verder
Wat leer je tijdens de opleiding Apothekersassistent voor Zij-instromers?
Een apothekersassistent heeft afwisselend werk. Belangrijk onderdeel is het geven van informatie over de werking van medicijnen. Dit betreft bijwerkingen en de wijze van innemen. Ook wordt er gecontroleerd of patiënten verschillende medicijnen tegelijkertijd mogen gebruiken.
De apothekersassistent weet ook alles over middelen waar geen recept van de dokter voor nodig is. Bijvoorbeeld vitaminen en vrij verkrijgbare pijnstillers. De apothekersassistent geeft de medicijnen en rekent deze af als dat nodig is. De apothekersassistent maakt zelfstandig recepten klaar en wordt getraind in het voeren van gesprekken aan de hand van een medicatieoverzicht. Ook wordt bijgehouden wat er op voorraad is en of producten bijbesteld moeten worden.
Lees verder
Diploma
Na het afronden van deze opleiding ontvangt de student het mbo niveau 4-diploma Apothekersassistent.
Lees verder