Eerste mbo-schoolbibliotheek op MBO College Zuid
De bibliotheek werd officieel geopend door Tamar van Gelder, directeur van Stichting Lezen en Sandra Lim A Po, onderwijsdirecteur van MBO College Zuid. PACT+ Muziek student Noah Tukker verzorgde een optreden. Studenten Samael en Jesshayra droegen samen met regisseur-schrijver Nilay Ceder een stuk voor uit ‘Mijn ode aan jou’, een bundeling van hommages aan belangrijke vrouwen uit het leven van mbo-studenten. Net als 180 andere mbo-studenten schreven zij op initiatief van het Amsterdam Museum een ode aan een inspirerende vrouw in hun leven. 

Aansluitend bij beleveniswereld studenten

De samenstelling van de boekencollectie van de schoolbibliotheek sluit aan bij de interesses, leefwereld en de beroepsomgeving van de studenten. Het lenen van de boeken is gratis. 

De schoolbibliotheek past in het taalbeleid van MBO College Zuid waarin lezen een vast onderdeel is van het lesprogramma. Babet van Lier, leescoördinator van het Taal- en Rekencentrum van MBO College Zuid: “Studenten lezen wel, maar niet diep. Terwijl die vaardigheid nu juist zo’n belangrijke bijdrage levert aan hun studiesucces. Natuurlijk vergroot het de woordenschat. Maar het allerbelangrijkst vind ik wel dat een boek je uitnodigt om door de ogen van een ander te kijken. Als je die vaardigheid leert, dan kun je de wereld om je heen beter begrijpen.”

In maart 2024 lanceerde wethouder Marjolein Moorman het leesoffensief ‘Liefde voor Lezen’. Onderdeel van dit offensief is onder andere de uitbreiding van het gratis bibliotheeklidmaatschap van 19 naar 26 jaar. 

OBA op School

In de strijd tegen dalende taal- en leesvaardigheid van jongeren werken het ROC van Amsterdam - Flevoland en de OBA samen in het project OBA op School. Al bijna tweeduizend mbo-studenten en medewerkers (in Amsterdam) hebben een gratis OBA-lidmaatschap geactiveerd, waarmee ze ook bij alle vestigingen van de OBA boeken kunnen lenen. Maarten Lammers, programmamanager van OBA op School benadrukt: "Amsterdam investeert met het ROC van Amsterdam - Flevoland en de OBA in leesbevordering. Een goede en noodzakelijke stap om de kansen van mbo-studenten op een succesvolle maatschappelijke loopbaan te vergroten." 

Ander nieuws

Nieuws MBO-Hub genomineerd voor Onderwijsteam van het Jaar Op 16 april presenteerde de MBO-Hub haar innovatieve onderwijsinitiatief aan een vakjury als onderdeel van de verkiezing ‘Onderwijsteam van... MBO College Zuid
Nieuws CTC Event MBO College Zuidoost groot succes Het was spannend tijdens de landelijke hackwedstrijd op MBO College Zuidoost. MBO College Zuidoost
Nieuws Weekend College wint tijdens debatcompetitie Jongeren winnen tweede prijs en prijs Beste Spreker tijdens debatcompetitie in Tilburg. MBO College Zuidoost
Bekijk al het nieuws